Історія рибзаводу

Державна установа «Рибоводний форелевий завод «Лопушно» розпочав свою діяльність в 1928 році, коли територія північної Буковини – на даний час Чернівецька обл. входила до складу Румунії. У ті давні часи на рибзаводі розпочали штучно розводити струмкову форель.

Після великої вітчизняної війни рибзавод знаходився у власності Чернівецького державного університету, який являвся навчальною базою біологічного факультету.

У 1967 році рибзавод передали у власність Дністровській державній інспекції охорони, відтворення водних живих ресурсів та регулювання рибальством.

Рибзавод знаходився в органах рибоохорони до 2005 року.

Наказом Мінагрополітики України Nº291 від 29.06.2005 року створено Державну установу «Рибоводний форелевий завод «Лопушно». Рибзавод набув права юридичної особи, та повністю утримується за рахунок коштів державного бюджету.

У своїй діяльності рибзавод керується чинним законодавством України та положенням про ДУ «РФЗ «Лопушно». Для забезпечення діяльності за рибзаводом закріплено майно, що є державною власністю, становить основні фонди та оборотні засоби. Джерелом формування фінансових ресурсів рибзаводу є бюджетні кошти.

Рибзавод планує свою діяльність, визначає стратегію та основні напрямки свого розвитку відповідно до державних програм, галузевих науково-технічних прогнозів, та біологічних обґрунтувань.

Рибзавод створено з метою штучного розведення лососевих видів риб з послідуючим зарибленням державних рибогосподарських водних обʼєктів. Рибзавод технологічно самодостатній, має маткове та ремонтне поголівʼя форелі, проводить інкубацію ікри, вирощує мальків та випускає їх в загальнодержавні водні обʼєкти згідно інструкції «Про порядок проведення робіт з відтворення водних живих ресурсів».

Структуру рибзаводу, штатний розпис, граничну чисельність та кошторис рибзаводу затверджує Уповноважений орган управління – Державне агентство України з розвитку меліорації, рибного господарства та продовольчих програм.